WhatsApp

Web Tasarım

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz Web Tasarım
Web Tasarım

Web Tasarım

Web tasarım; fikirlerinizi, ürünlerinizi dijital içerikler olarak belirli bir estetik, uyum ve düzen içinde web sayfanızda sunulması işidir. Dijital Dünya'da web sitesi imajınız, kişisel veya kurumsal, markanızın imzası rolünü üstlenir.  

Giresun Web Tasarım” ekibi olarak; internet dünyasındaki var oluş yolculuğunuzda birlikte ilerlemekten mutluluk duyarız. Görevimiz; siz müşterilerimizin sayfalarını, dünyaya sunmak istediğiniz fikirleriniz, ürünleriniz ile güncel teknoloji ve teknikleri birleştirmektir.

Birçok değişkenin özel bir harmanı olan, size özel, web tasarım çalışmasıyla bulunduğunuz sektördeki amacınızı ve anlatmak istediklerinizi doğru yansıtacak ucuz web sitesi, renk, stil, logo ve alan adı çalışmaları yapmak da size sunduğumuz hizmetlerimiz arasındadır. Bu bağlamda web site, blog ve sosyal medya sayfalarınız için yine hedef odaklı, özgün dijital içerik çalışmalarımızla da bir iletişim kadar yakınızdayız. Çoğu kurumsal firma web tasarım firmalarından şunu ister; hızlı web sitesi, ekonomik web sitesi veya daha düşük bütçelerde olan hazır web sitesi. Giresun Web olarak kişi ve kuruluşları dinleyerek müşterilerimizi her zaman mutlu edecek en uygun çözümleri sunmaktayız.

Web tasarım vizyonumuz; güncel olanı takip edip uyumlanırken, aynı zamanda özümüzü oluşturan temellerimize de sahip çıkmaktır. Karmaşık olanı sizler için basitleştirmek, kolay ve temiz sunumlar yapmak da müşteri memnuniyeti misyonumuzu oluşturur. Bu dostça ve samimi yaklaşım sonucunda; işimizde konforlu deneyim ve kalite kaçınılmaz olur.

Web Tasarım Unsurları

Web site deneyiminizde konfor ve kaliteyi belirleyen, ilk bakışta gözle görünen, diğer unsurlar seçilen renkler, yazı karakterleri, sunulan grafikler ile sergilenen görsel ve metin içeriklerin uyum ve düzenidir.

Web tasarım projenizde, gözle görülemeyen, fakat olmazsa olmaz diğer kalite belirleyici ve iyi deneyim yaşatan iki ana faktör ise özgünlük ve güvenlik'tir.

Aşağıda açıklayarak detaylandırdığımız her web tasarım unsuru özgünlük ile desteklenmeli güvenli alanda sunulmalıdır. 

 • Renkler: Ahenk için olmazsa olmaz, bizi iç dünyamızda bir yerden başka bir yere götüren, adeta duyguların dansını yansıtan, hayatın amacı ve yaşam enerjimizde hep başrol olan renklerin seçimi, kişisel ve marka imajını, sunmak için en önemli materyalimizdir.
 • Yazı karakterleri: El yazısından kişilik okumak gibi, web tasarım yazı stilinizden de sitenizin karakter analizi yapılabilir. Yazı karakterlerinin sunulmak istenen tavır hakkında büyük rolü vardır. Seçilen yazı stiliyle ister eğlenceli ister ciddi, isterseniz de güven veren imaj yansıtabilirsiniz.
 • Grafikler: İstatiksel veriler sunmak, somut değerleri ortaya koymak ve dikkati daha da çekmek açısından grafikler önemlidir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus, tasarım aşamasında hem teknik hem de estetik açıdan, grafiklerin boyutlandırılmasıdır.
 • Dijital içerikler: Metinler, fotoğraflar veya videolar dijital içeriklerinizi oluşturur. Web sitenizde yayınlanan fikir, ürün ve hizmetleri anlatan içerikler özgün olmalı, doğru bilgiler vermeli, özellikle metin içerikler okuyucuları sıkmamalıdır. Merak uyandıran başlıklar, direkt konuya giren ve net çözümler sunan yazılar ilgi çekici olacaktır.
 • Düzen: Web tasarım bütün olarak, ziyaretçilerine; anlaşılır, basit, temiz kullanım alanı sağlamalıdır. Doğru düzen oluşturulmuş bir web sitesinde kullanıcılar aradıklarını kolayca bulabildikleri için daha çok tercih edeceklerdir.
 • Navigasyon: Gündelik hayatımızda olduğu gibi dijital dünyada da ne yöne gideceğimizi bilirsek, yaptığımız yolculuktan daha çok keyif alır ve daima bildiğimiz güvenli yolları tercih ederiz. Bu bakış açısıyla site haritaları kullanarak sayfalar arası yönlendirme yapmak etkilidir.
 • İnteraktivite: Kullanıcı deneyimlerini doğrudan öğrenmek ve paylaşmak amacıyla ürünlerinizi ve fikirlerinizi ziyaretçilerin yorumlarına tasarım aşamasında açabiliriz. Bu şekilde ulaşılabilir ve şeffaf olmak; güven ve birlik bilinci açısından tercih edilebilir. Sürekli duyuru ve bilgi verilmek isteniyorsa e-kampanyalar paylaşılıp, e-bültenle kendinizden haberler verebilirsiniz.

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

İnternetle tanıştığımız ilk zamanlardan bugünlere kadar, küçükten büyüğe, teknolojiye ilgi duyan her kesimin ilgi konusu olmuştur web site projesi tasarım süreci. Web tasarımı çalışmalarının teoride gördüğü ilgi kadar uygulamasının olmamasının temel nedeni sanıldığı kadar kolay bir iş olmamasıdır.

Web site proje süreci için sosyal ve teknolojik eylemlerin bir harmanı diyebiliriz. Tasarım aşamasında kreatif düşünce, estetik bakış açısı, entelektüel bilgi birikimi büyük katkı sağlarken işin web aşamasında kodlama esasları, programlama mantığı ve güncel teknolojileri yorumlayabilmek gerekmektedir.

Başlangıcından yayınlanmasına ve hatta yayınlandıktan sonra dahi takibi noktasında çok detaylı bir çalışma gerektiren, kendi içinde birçok ayrıntıları barındıran, sabır ve sevgi isteyen bir serüvenden bahsediyoruz. Her projenin ayrı bir ürün olduğu, içten dışa emekten oluştuğu...

Bir web site projesinin doğuşundan yayınlanmasına kadar ki üretim süreci aşamaları sınıflandırırsak:

 • Proje Amacı ve Hedefi Belirleme
 • Kurumsal Kimlik Çalışması
 • Grafik Tasarım Çalışması
 • Web Sitesinin Sayfalarının Kodlanması
 • Sitenin Yayınlanacağı Sunucunun Yapılandırılması
 • İçerik Yönetim Sistemi Entegrasyonu
 • Web Sitesinin Test Edilme Süreci
 • Web Sitenin Yayınlanması

Gözünüz korkmasın! Giresun Web olarak biz her aşamada yanınızdayız! Web projenizin her detayında sizler için severek özveriyle çalışmak için buradayız! Profesyonel web hizmetlerimiz ile dijital Dünya’daki vitrininizi gururla sergilemenin keyfini sürebilirsiniz.

Web Tasarım Amacı Nedir?

Dijital vitrininizi Dünya’ya web sayfanızda sergilerken asıl amacınızı hiç düşündünüz mü? İşte bu amaç; web tasarımı yaptırmak için gerekli olan ana amacınızdır. Web siteniz yapılandırılırken her aşamada tasarıma yansıyan, sizi harekete geçiren, bu öz ihtiyaç duygunuzdur. Yani; elinizdeki ürün ve fikirleri kitlelere duyurma, üründen ürün elde etme, paylaşımdan kazanç sağlama ihtiyacı. Aynı şekilde sitenize uğrayan ziyaretçilerin de aradıkları bilgilere ve ürünlere ulaşma ihtiyacı vardır. Bu iki durumun kesişim noktasında taraflar karşılıklı mutluluk, fayda ve kazanç sağlar.

Teknolojinin hızla kitlelere yayılarak gelişmesi ve sağladığı iletişim, paylaşım, erişim gibi kolaylıklar klasik yaşam tarzının bir adım önüne geçerek farklı rekabet alanları yaratmıştır. Bu noktada kullanım amacına yönelik web projeleri sınıflandırırsak:

 • Marka ürün tanıtım, duyuru ve iletişim amacı taşıyan kurumsal web siteleri
 • Devlet dairelerinin resmi hizmet ve iletişim siteleri
 • Eğitim, öğretim kurs amaçlı web siteler
 • Haber siteleri, e-gazeteler, e-dergiler
 • Doğrudan online satışlara yönelik, e-ticaret siteleri
 • Tecrübe paylaşımına hizmet eden kişisel bloglar
 • Sosyal medya web siteleri

Dijital Dünya; ticaret dinamiklerini, tanıtım etkinlik aktivitelerini yeniden yapılandırmıştır. Gelişen teknolojiye ayak uydurarak; ürün ve hizmetlerinizi e-ticaret web tasarım ile online satış mağazalarında sunabilmek için Giresun Web üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Web Tasarımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web sitenizi tasarlayan ekip kadar site sahibi olarak sizin de bilmeniz gereken noktalar vardır. Herşeyi değiştiren kilit nokta web sitenizin amacına hizmet eden bir web tasarım ile dizayn edilmesidir. Yoksa e-ticaret sitenizde romantik etkilerle karşılaşabilirsiniz. Şimdi madde madde nelere dikkat edilmeli bakalım:

 • Kişisel ya da kurumsal markanızı kullanıcıya en doğru imajla tanıtması gerekmektedir.
 • Arama motorlarına uygun bir formatta temiz kodlanmalıdır.
 • Sürdürülebilir olmalı, herhangi bir ekleme veya düzenlemeye açık olmalıdır.
 • Web sitenize gelen bir ziyaretçiye güvenli ve rahat kullanım hissini ilk bakışta vermelidir.
 • Web tasarımı ile ilginç, enerjik, ilgi çeken bir estetik algı yaratmalıdır.
 • Dijital içerikleriyle kullanıcılarda merak uyandırmalı site içerisinde daha çok vakit geçirmelerine olanak sağlamalıdır.
 • Kullanıcı memnuniyetini esas alan interaktif bir tasarıma sahip olmalıdır.
 • Web site içerisinde ziyaretçiler aradıklarını kolaylıkla bulabilmesi için site içi yönlendirmeler yapılmalıdır.
 • En önemlisi: Kendiniz de web sitenize baktığınızda mutluluk, başarı ve sahiplik hissini duymanızdır. 

Unutmayın web tasarım oldukça profesyonel ciddi bir iştir. Sizi ve markanızı vezir edebilir.

Giresun Web olarak bu süreci sizin için yürütebilir, öncelikle sizin memnuniyetiniz ve bizim iş birliğimizle potansiyel müşterilerinizle kalitede keyifle buluşmanızı sağlayabiliriz.