WhatsApp

Seo Hizmeti

Web tasarım, firmanızın internetteki kurumsal arayüzüdür. Web tasarım, işlevsel yönden kolay kullanımı, sade ve kolay erişilebilir içeriği ile sizin interaktif ortamdaki kimliğinizdir.

Anasayfa Hizmetlerimiz Seo Hizmeti
Seo Hizmeti

Seo Hizmeti

Dijital dünyadaki kimliklerimiz olan web siteleri için en önemli çalışma SEO’dur. Giresun Web olarak web tasarım projeleri için profesyonel bir şekilde SEO hizmeti vermekteyiz. Siz de web sitenizin herhangi bir arama motorunda yüksek sıralarda yer almasını istiyorsanız, tek yapmanız gereken bizlere ulaşmanızdır. Yapılan stratejik çalışmalar sonucunda siteniz, hedef kitlenize daha kolay ulaşabilecektir.

SEO çalışmaları sitenizin daha ulaşılabilir olmasıyla site içerisindeki trafiğin arttırılması hedeflenerek yapılır. Bu çalışmalar uzman ekip arkadaşlarımız tarafından yürütülmektedir. Arama motorları için tüm iyileştirmeler yapılınca, web siteniz kullanılır hale gelir ve hedef kitleniz size kolayca erişebilir. Giresun Web olarak firmamız, SEO hizmeti alanında aradığınız her şeyi sunmaktadır.

SEO Hizmeti Nedir?

En basit tanımıyla SEO hizmeti, arama motorları için uygulanan bütün iyileştirme çalışmalarına denmektedir. Amaçlanan, alınan SEO hizmeti sonucunda web sitesinin daha çok ziyaretçinin erişim sağlamasıdır. Bundan dolayı site daha fazla bilinecek, hedef kitlenizdeki insanlar ile iletişim kurmanız daha kolay olacaktır. SEO çalışmaları kapsamında web sitenizin imajı yenilenmiş olacaktır. İmajı yenilenmiş olan bir sitenin de talep görmesi kaçınılmaz olacaktır. Böylece siteniz Google gibi arama motorlarında en üst sıralarda yer almış olacaktır. Bir web sitesinin sıralaması nasıl etkilenir?

Web sitelerinin sıralamaları birçok kritere göre değişmektedir. Hatta Google, bu kriterlerin 200’ü aştığı konusunda bilgilendirme yapmıştır. Bundan dolayı da SEO çalışmaları oldukça fazla faktöre bağlıdır. Elbette bunların içinde en önemli arz edilecek unsurlar bulunmaktadır.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Arama motorları, çeşitli algoritmalar sayesinde arama sonuçlarını listeleyebilmektedir. Bu algoritmalara farklı oranlarda unsurlar etki eder. Belli bazı noktalar iyileştirildiğinde, sitenizin performansı oldukça gelişme kaydedecektir. Web sitelerini en çok etkileyen unsurları bu yazıda inceleyeceğiz. En önemli SEO hizmeti çalışmaları şu şekildedir:

İçeriklerin uygun stratejiye göre yazılması ve optimize edilmesi
Site tasarımının güçlendirilmesi
Site hızının iyileştirilmesi
Sitenin içerisine ve diğer sitelere bağlantılar verilmesi.

İçerik İyileştirmesi

Hizmet sektörünün her alanında öncelik, müşterinin/kullanıcının yaşadığı memnuniyettir. Bu noktada web siteleri kullanıcılarının memnuniyetine odaklanan bir hizmet vermelidir. Arama motorları da tıpkı bu şekilde çalışır. Bundan dolayı da arama motorları üst sıralara kullanıcıların aradıkları şeyi üst sıralara taşımak isterler.

Bütün arama motorları, web sitelerin içeriklerini anlamaya çalışmaktadır. Bunu yapabilmek için de arama motorları, belli algoritmalardan faydalanarak siteleri tarar ve hafızasına kaydeder. Bunu yaparken daha çok dikkat ettiği şey, başlıklar, URL’ler ve anahtar sözcüklerdir. Bunlarda arama sonuçlarının listelenmesinde etkin rol oynayan unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Öyle ki arama motorları, aranan şeyi listeleyebilmek için içeriklerin konusuna göre olan sınıflandırmadan yararlanırlar.

Bundan dolayı en önemli unsur içerik kısmıdır. Arama sonuçlarına göre iyi hazırlanmış bir içerik her zaman en çok tıklanan sayfaların arasında bulunabilmektedir. Bu doğrultuda dikkat edilmesi gereken şey düzenli başlıklar, anahtar sözcükler ve URL adresidir. Bahsi geçen konularda iyileştirmeler yapıldığında, web sitesinin öne çıkma ihtimali oldukça yüksektir.

Giresun Web sizlere, profesyonel bir içerik optimizasyonu sunabilmektedir. SEO hizmetimiz sayesinde sitenizin tüm içerikleri iyileştirilmiş olacak. Bunun için sizlere ilgili içerikler üretiyor, başlıklarını düzenliyor, URL adresini uygun hale getiriyor ve imajınızı yeniliyoruz. Bundan sonrası ise diğer unsurlarla birlikte üst sırada bir web adresidir.

Erişilebilir Bir Tasarım

Sitenizin ziyaretçi açısından oldukça kolay erişilebilir olması lazımdır. Arama motorları bunu ise site içerisindeki gezinme deneyiminden tespit etmeye çalışırlar. Bundan dolayı sitenizin tasarımı önemlidir. Siteniz tasarımı, kullanıcılar için kolay ulaşım sağlayabileceği şekilde düzenlenmelidir. Site içerisindeki linkler uygun bir şekilde yerleştirilmelidir. Sitenize ilk kez giriş yapan bir kişi rahat bir şekilde sitede dolaşabilmeli ve aradığı içeriğe basit bir şekilde ulaşabilmelidir.

Google’ın paylaştığı verilere göre, her araştırmacı oldukça hızlı bilgiye ulaşmayı talep etmektedir. İlk izlenim bu noktada oldukça önemlidir. İlk izlenimden sonra kullanıcı sitede devam edip etmeyeceğine ilk üç saniyede karar verir. Sitenizin tasarımı ulaşılabilir değilse, gelen ziyaretçiyi anında kaybetmiş olur ve istediğiniz etkileşimi elde edememiş olursunuz. Bundan dolayı kaliteli bir ziyaretçi trafiği olmalıdır. Yani ne kadar çok ziyaretçi değil ne kadar çok vakit geçirildiği önemlidir.

Google, ideal vakit geçirme süresini 2 dakika olarak belirlemektedir. Bundan dolayı 2 dakikayı aşamayan dolaşmalar başarısız olarak değerlendirilmektedir. 2 dakikadan az süre geçirilen siteler, kullanıcılara hitap etmemektedir. İlk izlenimin önemi tam bu noktada ortaya çıkmaktadır. Sitenizin tasarımı kullanıcıyı etkilemez ve aradığı bilgiye ulaşmada vakit kaybederse, siteniz kaliteli bir etkileşime açık olmamış olur.

Sitenin Hız Performansı

En önemli unsurlardan bir diğeri ise sitenizin yüklenme hızıdır. İlk deneyim tasarımdan önce sitenin açılma süresiyle başlar. Anında açılan bir site, bu deneyimi olumlu bir şekilde tamamlar. Ancak geç açılan bir site büyük oranda ziyaretçi kaybettirir. Büyük bir çoğunluk, sitenin açılmasını beklememektedir. Arama motorları da siteleri değerlendirirken bu hız performansını dikkate alırlar. Değerlendirme aşamasında, sitenin performansı ölçülür ve sitenin listedeki yerine etki eder.

Sitelerin geç açılmasının ardında yatan sebeplerden biri de içeriklerle alakalıdır. İçeriklerin iyileştirilmemesi bu noktada sitenizi yavaşlatabilir. Hızlı web sitesi için içerikler boyut anlamında optimize edilmezse, site geç açılacaktır. İçeriklerle birlikte kullanılan görseller de bu performansı oldukça fazla etkilemektedir.

Site İçi ve Site Dışı Seo

Önemli arz edilen diğer unsur sayfa içine ve sayfa dışına verilen linklerin var olmasıdır. Site içi SEO çalışmaları, sitenizdeki tüm alanları kapsamaktadır. Bunun içinde ilk üç maddenin optimize edilmesi ön şarttır. Daha sonrasında site içerisinde daha çok vakit geçirilmesi için iç linkler eklenir ve diğer içeriklerinize kullanıcılar yönlendirilir.

Sayfa dışı veya dış link diye bahsedilen şey ise, diğer web sitelerinden ya da sosyal medya hesaplarından gelen ziyaretçileri tanımlamaktadır. Site dışı SEO çalışmaları, nispeten diğer çalışmalara göre daha zordur. Organik yöntemlerle yapılan dış linkler her zaman kalıcı sonuç vermektedir. Yapılan organik olmayan çalışmalar mevcuttur ancak bunlar arama motorları tarafından tespit edilebilir. Tespit edildiği zamanda çeşitli yaptırımlar uygulanabilmektedir. Sayfanızın sosyal medya hesaplarında paylaşılması, size dış link sağlatacaktır. Bu sayede paylaşılan link üzerinden gelen her kullanıcı birer dış link bağlantısı üzerinden ziyaret gerçekleştirmiş olur. Böylelikle arama motorları sitenin popüler bir site olduğunu algoritması sayesinde anlayabilir.

SEO Hizmeti Nasıl Alınır?

Giresun Web sayesinde vermiş olduğumuz SEO hizmeti sonucunda siteniz kaliteli bir ziyaretçi trafiğine kavuşabilir. Yüzde yüz kullanıcı deneyimine odaklanan firmamız, sizleri bu konuda temin eder. Siteniz, uygun çalışmalar gerçekleştirildikten sonra en üst sıralarda yerini alacaktır.

SEO çalışmaları sayesinde, gelir kaynağı olan sitelerin getirdiği kazançlar artmaktadır. Müşteri deneyimi yaşanılan bir site için en önemli şeylerden biri SEO’dur. Siteniz ne kadar SEO çalışmalarına uygun olursa o kadar satış gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle markanız, ürünleriniz ve hizmetleriniz çok kişi tarafından bilinmiş olur.

Profesyonel kadromuz sayesinde, alanında kendinden oldukça emin bir hizmet vermekteyiz. Çalışma yürüttüğümüz tüm alanlarda yüzde yüz müşteri memnuniyetini temel almaktayız. Siz de tüm bu fırsatlardan yararlanmak ve SEO hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle sitenizin üst sıralara taşınması için gerekli çalışmaları başlatabiliriz.